Телефон: +86 18825896865
Најдобра фабрика за LED Едисон светилки

За нас

Деловна основа на доверба, База на доверба на запознавање.
 • Б1
 • Б2
 • Б3
 • Б3-2
 • Б4 (2)
 • Б5
 • Б6
 • Б7
 • Б8
 • Б9
 • Б10
 • Б11
 • Б12
 • Б13
 • Б1
 • Б2
 • Б3
 • Б3-2
 • Б4 (2)
 • Б5
 • Б6
 • Б7
 • Б8
 • Б9
 • Б10
 • Б11
 • Б12
 • Б13

Omita Lightig со Регистрирани најде 20 милиони јени пронајдени во 2009 година. Како извонреден дизајнер, производител и извозник на украсни уреди за осветлување и Едисон светилки, нашите производи и услуги се одобрени од клиентите ширум светот.Имаме две фабрички згради кои се лоцирани во градот Донггуан со 6000 М2 фабрика за работа, 2000 М2 магацин и 400 М2 изложбен салон.Имаме и професионален тим од дизајнирање, производство и контрола на КК, како и тим за маркетинг и продажба.Нашите производи и услуги се прошируваат во над 27 земји, Европа и САД како главен пазар, но имаме бизнис и во оние земји во развој со голема брзина, вклучувајќи ги Бразил, Чиле и Јужна Африка, Нигерија, Малезија.Повеќето од нашите производи се CE Rohs сертификати, а сигурно имаат и UL и SAA.

Нови Продукти

Спирален филамент alexa google декоративна паметна сијалица G40 G125 5W RGBW компатибилна со Alexa, Google Home


Паметната сијалица станува сè попопуларна за секое семејство ширум светот.Многу е убаво да имате паметна светилка во вашата спална соба, можете да ја прилагодите осветленоста на светилката на удобен начин, можете да поставите време за светилка кога времето треба да се намали и да заспиете.Со технологијата Tuya, многу е погодно да ја контролирате светилката на долги растојанија токму со вашиот паметен телефон.Smart Vintage Bulb е компатибилен со Alexa, Google Home и Siri Shortcuts.Идеален за iOS и Android.

производи
Топ 10 продавачи во 2022 година

Информации за led Edison Bulb

Споделување од поглед на производителот
 • 23-02-08

  Затемнета до топла LED Vintage Едисон сијалица

  Со развојот на LED и технолошките откритија, луѓето имаат поголеми барања за LED светилки.Тие треба да имаат долг животен век и повеќе функции LED сијалица за да ги задоволат различните потреби на луѓето за осветлување.Затоа, многу производители со цел да одговорат на разновидните потреби на луѓето...

 • 23-01-13

  Ви ги претставуваме Едисон светилките за затемнување

  LED диодите се познати по нивната мала потрошувачка на енергија и високата осветленост.Осветленоста и потрошувачката на енергија се повеќе од 60% различни од традиционалните волфрамски светилки.Но, не се сите светилки со можност за затемнување, а цената на светилките што се затемнуваат ќе биде поскапа, ќе треба да ги процените вашите потреби пред да изберете...

 • 22-12-16

  Како да спакувате ЛЕД Едисон сијалица на безбеден начин

  Најмногу од сите, led Edison сијалицата е направена од стакло, а стаклото е кревка ставка.Станува збор за XXL led Edison светилки, овој проблем стана сериозен, луѓето треба да го третираат многу внимателно, во спротивно штетата ќе ве натера да изгубите пари.Бидејќи преголемите светилки се повеќе Frag...

 • 22-12-06

  Водич за тубуларна LED Едисон сијалица

  Цевчестата сијалица го добила своето име по обликот на цевката.Тубуларните светилки имаат многу различна примена според нивната форма.Тубуларните светилки доаѓаат во различни должини, се движат од 55 mm до 520 mm (дури и подолги).Овие светилки се користат за општо осветлување во оф...